Bajkobujanie w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie

Wystawy
Date: 2016-05-13 - 2016-05-25

Venue: Galeria Stary Ratusz WBP - Olsztyn  |  City: Olsztyn

Czarny karton, ołówek, pastele, gdzieniegdzie muśnięcie akwarelą – rysunki z cyklu „Bajkobujanie”, to ilustracje do książki pod tym samym tytułem oraz prace pozostające w klimacie zawartych w niej opowieści. Emanuje z nich harmonia i spokój. Baśniowe i tajemnicze ilustracje zapraszają do wspólnego odkrywania krainy Zawsze Być Może. Ewa Pazyna z lekkością i przymrużeniem oka opowiada historie, które przytrafiają się każdemu z nas. W snach. Każdy rysunek to zatrzymana w kadrze opowieść. Kształty i barwy w natarciu – wyzwalają uśmiech i pozwalają ulecieć pobudzonej fantazji...

http://www.wbp.olsztyn.pl/wystawy/2016/160513.html

https://www.olsztyn24.com/news/27894-wystawe-prac-ewy-pazyny-otwarto-w-starym-ratuszu-wbp.html

 

 

Address
Stare Miasto 33
Olsztyn

 

All Dates


  • From 2016-05-13 to 2016-05-25

Powered by iCagenda

 


EWA PAZYNA – rysowniczka, graficzka i ilustratorka, autorka bajek onirycznych zebranych w tomie "Bajkobujanie".

Studia w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, od 1993 stała współpraca ilustratorska z autorami oraz wydawnictwami publikacji archeologicznych w kraju i za granicą. 
Równolegle powstają finezyjne rysunki, portretujące pełen pogody i harmonii świat wewnętrzny autorki.

Udział w wystawach zbiorowych, m. in. w ekspozycjach "Współczesnej Polskiej Sztuki Książki" oraz wystawie ilustracji dla dzieci "Pro Bolonia". Dwadzieścia trzy wystawy indywidualne.
Od 2004 r. w Związku Polskich Artystów Plastyków, w latach 2006-2013 współpraca z galerią ilustratorską w Beverly Hills "StudioMagicArt".

Prace w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Kanadzie i USA.