.

INFORMACJE I WYDARZENIA


Wszystkie prace prezentowane na tej stronie można kupić. Każdy wydruk na matowym papierze typu Fine Art jest sygnowany, datowany i numerowany, dodatkowo na każdej grafice umieszczam elementy czyniące z niej pracę unikatową. Oprawiam prace w passe-partout, na życzenie także w ramkę. Ceny już od 45 PLN.

Zapraszam do odwiedzania facebookowej galerii https://www.facebook.com/pages/Ewa-Pazyna/203961536295036

 

 • Zimą 2017 "Bajkobujanie" odwiedziło galerię Kozienickiego Domu Kultury.  http://kozienice24.pl/nowosci,top,1,1,_zdjecia_bajkowa_podroz_do_swiat,4631.html
 • W maju 2016 mieszkańcy Warmii mogli obejrzeć wystawę "BAJKObujanie" w olsztyńskiej galerii Stary Ratusz WBP
 • W 2014 r. wystawa rysunków "Lekcja latania" gościła w radzyńskiej Oranżerii, w galerii "II Piętro" PMDK Lubartów oraz lubelskich galeriach Centrum Kultury i Po Schodach.
 • W czerwcu 2013 rodzice z pruszkowskiego przedszkola "Pod kasztanem" zaadaptowali na scenę i brawurowo wystawili bajkę pt. "Przedwieczorek". Fotorelację z przedstawienia można obejrzeć na https://www.facebook.com/pages/Ewa-Pazyna/203961536295036
 • W kwietniu 2013 wystawa "Bajkobujanie" (ilustracje do książki oraz rysunki w klimacie opowieści w niej zawartych) była prezentowana w galerii warszawskiego Domu Kultury Zacisze.
 • Zimą 2013 wystawa "Lekcja latania" gościła w warszawskiej galerii Stara Prochownia Wystawa rysunków Ewy Pazyny "Lekcja latania"
 • W październiku 2012 Dorota Koman opowiadała o książce na antenie radiowej Jedynki.
 • W czerwcu 2012 "Bajkobujanie" wystąpiło w programach telewizyjnych: "Moliki książkowe" oraz "Kawa czy herbata".
 • 26 maja 2012 w warszawskiej Sztukarni miało miejsce spotkanie autorskie i wernisaż wystawy. W rozmowie o książce wzięły udział: Małgorzata Berwid, mama chrzestna Kulfona i Moniki, autorka programu "Moliki książkowe" znanego z anteny 1 TVP oraz Maria Kulik, szefowa polskiej sekcji IBBY. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękuję :)
 • Jesienią 2011 wystawa pt. "Bajkobujanie", prezentująca ilustracje do książki, gościła w galerii Brzozowa na warszawskiej Starówce.
 • W roku 2011 większość tekstów z "Bajkobujania", które w owym czasie było jedynie pomysłem na książkę, przeczytał na antenie radia PIN redaktor Maciej Ulewicz. Właściwie nie "przeczytał", a odegrał, wcielając się we wszystkich bohaterów oraz zjawiska atmosferyczne...

 

Pięciogwiazdkowa recenzja "Bajkobujania" ukazała się w internetowym wydaniu Polityki 2/2012 - "Między bajką a snem" , równie entuzjastycznie zrecenzowano "Bajkobujanie" w magazynie "Nowe książki" 2/2012.

Książka do nabycia na www.jedynysklep.pl - Jedyny jest też sklepem stacjonarnym, więc jeśli ktoś nie chce kupić kota w worku, to zapraszamy na Kabaty - ul. Relaksowa 33 U2. Inne miejsca w Warszawie i okolicach, w których można kupić "Bajkobujanie": Księgarnia Naukowa Prusa, Stacja Falenica i Centrum Artystyczne Sztukarnia.

 

 

 

 

Ewa Pazyna, Bajkobujanie, wyd. Studio QLCO, Warszawa 2011, s.104, twarda oprawa


Dawno, dawno temu o świcie doktor Zaskroniec usiadł przy biurku, podrapał się przez chwilę w łysinkę gęsim piórem, poprawił okulary, a następnie otworzył kajecik w kratkę (z napisem ?Pamniętnik? na okładce), po czym umoczył pióro w kałamarzu pełnym zielonego atramentu i na pierwszej stronie wykaligrafował: ?Wyleczyłem notorycznego krwiopijcę Uprzykrzonego Edmunda z krwipicia. Pigułka, czopek, pigułka, czopek, pigułka. Od dziś Uprzykrzony Edmund pije tylko sok z buraków?. Doktor odłożył pióro, zamknął oczy i westchnął. To była dłuuuga noc, a on nagle poczuł się bardzo, bardzo stary i bardzo zmęczony...